Rekrutacja.p.lodz.pl
Wikamp

Fb

Koszykarki PŁ wicemistrzyniami AMP

Na zakończonych w niedzielę (18.10) w Łodzi Akademickich Mistrzostwach Polski w koszykówce kobiet, studentki Politechniki Łódzkiej zdobyły srebrny medal.

Koszykarki PŁ wicemistrzyniami AMP,  fot. arch. Centrum Sportu

W turnieju zorganizowanym przez AZS Uniwersytetu Medycznego udział wzięło 14 drużyn. Reprezentacja naszej uczelni wywalczyła bardzo wysokie drugie miejsce w klasyfikacji generalnej, w finale ustępując jedynie zespołowi Politechniki Gdańskiej, który po zwycięstwie nad PŁ (58:28) obronił tytuł sprzed roku.

- Warto dodać, że była to jedyna porażka, jaką nasze koszykarki poniosły od połfinałowej edycji AMP. Trzecie miejsce w turnieju wywalczył Uniwersytet Warszawski, a na czwartym miejscu klasyfikację zakończył Uniwersytet Medyczny z Łodzi - mówi dr Ewa Brochocka, dyrektor Centrum Sportu PŁ i dodaje. - Serdecznie gratulujemy całemu zespołowi i trzymamy kciuki za udane występy w przyszłym roku.

Reprezentacja PŁ wystąpiła w składzie: Asiedu Kinga, Boniecka Martyna, Cieśla Adrianna, Kamieniak Alicja, Kamińska Michalina, Kawczyńska Marta, Podskoczyj Karolina, Sierakowska Kinga, Złotowska Maria, Łopińska Natalia, Łysik Agata. Trenerem zespołu jest Daiva Jodeikaite.

Data dodania:2020-10-20