Laureat Nagrody Gospodarczej Wojewody Łódzkiego w kategorii "Wynalazek w dziedzinie produktu i technologii"

Zespół Profesora Piotra Kuli z Instytutu Inżynierii Materiałowej Politechniki Łódzkiej otrzymał prestiżową nagrodę za opracowanie „Technologii nawęglania wyrobów stalowych przy obniżonym ciśnieniu wraz z metodą komputerowego projektowania parametrów warstwy nawęglanej”.

Technologia ta jest szeroko stosowana w takich dziedzinach przemysłu jak: lotnictwo, motoryzacja, energetyka i przemysł narzędziowy. W skali globalnej uzyskany poziom kompleksowości rozwiązania jest unikalny i skutecznie konkuruje na rynku światowym w grupie czterech wiodących firm produkujących urządzenia do obróbki cieplnochemicznej.
Laureaci wierzą, że otrzymana nagroda przyczyni się do jeszcze większego zainteresowania studiami inżynierskimi głównie na Wydziale Mechanicznym, Politechniki Łódzkiej m.in. na kierunku Inżynieria Materiałowa. Prowadzona analiza światowego rynku pracy w szczególności polskiego dowodzi, że istnieje silna potrzeba wypełnienia pogłębiającej się luki wakatów na inżynierskim rynku pracy.

Data dodania:2007-11-22
Anna Boczkowska