List gratulacyjny prezydenta - Jerzego Kropiwnickiego do rektora PŁ - prof. Jana Krysińskiego

Serdecznie gratuluję Panu sukcesu odniesionego przez Politechnikę Łódzką podczas Targów Wynalazczości, Badań Naukowych i Nowych Technik w Brukseli. Wyróżnienie wszystkich projektów zgłoszonych przez uczelnię potwierdza jej pozycję jako centrum naukowego i badawczego o standardach międzynarodowych.

Z przyjemnością przyjąłem wiadomość, iż nagrody otrzymały wynalazki z wielu dziedzin, dowodząc, że łódzka uczelnia tworzy badaczom różnych specjalizacji możliwość zawodowego rozwoju oraz sprzyja realizacji nowatorskich pomysłów. Nagrody są potwierdzeniem wysokiego profesjonalizmu łódzkich naukowców, ich szerokiej wiedzy oraz świadomości potrzeb współczesności.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i problemom gospodarki oraz medycyny, pracownicy uczelni potwierdzają, że Łódź jest miastem, w którym nauka partneruje wielu dziedzinom życia, dostarczając im rozwiązań usprawniających wykonywanie codziennych zadań oraz nieustający rozwój.

Jestem przekonany, że Politechnika Łódzka jeszcze niejednokrotnie będzie cieszyć się wyróżnieniem swoich osiągnięć, a zrealizowane projekty znajdą szerokie zastosowanie. Wierzę, że przyczynią się one nie tylko do unowocześnienia przemysłu i lecznictwa, ale także będą bezcenną promocją łódzkiej uczelni, jej kadry oraz studentów, których poświęcenie oraz zapał do pracy nad eksperymentalną technologią zaowocowały sukcesem o wielkim znaczeniu dla ważnych dziedzin.

Życzę im zatem, aby pasja badaczy inspirowała ich dalsze przedsięwzięcia, a Politechnika Łódzka mogła realizować postawione sobie cele

Jerzy Kropiwnicki

W załączeniu list gratulacyjny.

Data dodania:2007-12-10
Małgorzata Trocha