Łódzki Salon Maturzystów Perspektywy 2007

Z inicjatywy Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy” i Centralnej Komisji Egzaminacyjnej przygotowana została ogólnopolska kampania informacyjna „Salon Maturzystów Perspektywy 2007”, która we wrześniu br. przeprowadzona zostanie w największych polskich miastach odpowiednich dla siedzib okręgowych komisji egzaminacyjnych.

Dyrektorzy, nauczyciele,

uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, rodzice

Celem przedsięwzięcia jest przeprowadzenie ogólnopolskiej kampanii informacyjnej o zasadach zdawania egzaminu maturalnego w 2008 roku, adresowanej do uczniów klas maturalnych, nauczycieli i zainteresowanych rodziców oraz  prezentacja przez szkoły wyższe oferty studiów i wymogów rekrutacyjnych obowiązujących w roku akademickim 2008/2009. Ułatwi to uczniom podjęcie decyzji, które przedmioty powinni zadeklarować, przystępując do matury w roku szkolnym 2007/2008.

Łódzki Salon Maturzystów Perspektywy 2007 odbędzie się na terenie Politechniki Łódzkiej w dniach 11-12 września. W skład Komitetu Honorowego Łódzkiego Salonu Maturzystów weszli: Przewodniczący Konferencji Rektorów Publicznych Uczelni Łodzi, Rektor Politechniki Łódzkiej prof. dr hab. inż. Jan Krysiński, Prezydent Miasta Łodzi Jerzy Kropiwnicki, Wojewoda Łódzki Helena Pietraszkiewicz, Marszałek Województwa Łódzkiego Włodzimierz Fisiak, Łódzki Kurator Oświaty Barbara Kochanowska oraz Dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łodzi Janina Skibicka. Ogólnopolski patronat honorowy nad tą kampanią informacyjną przyjęli Wicepremier Roman Giertych, Minister Edukacji Narodowej oraz Przewodniczący Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich prof. dr hab. Tadeusz Luty.

W ramach Łódzkiego Salonu odbędą się spotkania pracowników Centralnej i Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej z dyrektorami i nauczycielami szkół ponad-gimnazjalnych oraz maturzystami i ich rodzicami oraz wiele innych imprez towarzyszących.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do odwiedzenia Łódzkiego Salonu Maturzystów. 11-12 września 2007 r., Politechnika Łódzka. Więcej informacji na stronie www.salonmaturzystow.pl/lodz/

Data dodania:2007-08-01
Anna Boczkowska