Muzyczna Wiosna na Politechnice Łódzkiej I Międzynarodowy Festiwal 26 - 27 marca

Politechnika Łódzka posiada wieloletnie tradycje w propagowaniu muzyki klasycznej. Regularnie odbywają się tu koncerty z cyklu „Muzyka na Politechnice”, a od roku istnieje Akademicka Orkiestra Politechniki Łódzkiej. Dorobek artystyczny i tradycja jaka się wytworzyła pozwoliły  na zorganizowanie I Międzynarodowego Festiwalu „Muzyczna Wiosna na Politechnice Łódzkiej”.

W dniach 26 – 27 marca  uczelnia będzie gościła japońską skrzypaczkę Satomi Yasutamiya, ukraiński chór „Sursum Corda” prowadzony przez dyr. Irinę Zalewską oraz orkiestrę Pałacu Młodzieży w Równem pod dyrekcją Jurija Skripnika.
W poniedziałkowym koncercie (26.03) wystąpią laureaci międzynarodowych konkursów muzycznych: Natalia Brzezińska (mezzosopran) – stypendystka Królewskiej Akademii Muzycznej w Londynie, Maja Tomaszewska (skrzypce), laureatka ostatniego konkursu im. Henryka Wieniawskiego oraz Łukasz Kwiatkowski (fortepian) laureat Międzynarodowego Konkursu Muzycznego w Londynie i zdobywca I miejsca na konkursie w Cardiff.
We wtorek (27.03) o godz. 19-tej w Sali widowiskowej PŁ (al. Politechniki 3a) wystąpią goście z Ukrainy oraz Akademicka Orkiestra Politechniki Łódzkiej pod dyrekcją Ryszarda Osmolińskiego, która towarzyszyć będzie japońskiej solistce Satomi Yasutamiya w wykonaniu koncertu skrzypcowego „Wiosna” Antonio Vivaldiego. Utwór ten jest mottem festiwalu.

Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

Data dodania:2007-03-21
Małgorzata Trocha