„Muzyka na Politechnice” ma już 20 lat – odbyło się pięćset koncertów

„Muzyka na Politechnice” ma już 20 lat – odbyło się pięćset koncertów

Pierwszy koncert  „Muzyka na Politechnice” odbył się 15 grudnia 1992 roku.  W dniu 4 grudnia 2012 roku w 20-letnią rocznicę powstania „Muzyki na Politechnice” odbył się w Sali Widowiskowej PŁ jubileuszowy pięćsetny koncert. Wystąpiło 20 artystów (link).
Na wstępie koncertu  historię salonu muzycznego PŁ przedstawił jego inicjator prof. Jan Krysiński (link).
Głos zabrał także J.M. Rektor PŁ prof. Stanisław Bielecki. (link). Po występach artyści odśpiewali żartobliwą piosenkę dedykowaną "Muzyce na Politechnice" (link).
Dokumentację fotograficzną koncertu wykonali panowie Michał i Jerzy Wojewodowie (link). Centrum Multimedialne PŁ dokonało nagrania DVD całego koncertu.
Część pierwsza koncertu:

część druga:

Koncert poprowadziła, od 20 lat związana z salonem muzycznym PŁ i organizująca koncerty,  pani Grażyna Sikorska.

Data dodania:2013-01-14
Jerzy Wojewoda