Nagroda „Łódzkie Eureka" dla naukowców z PŁ

Podczas otwarcia XI Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki wręczono statuetki „Łódzkie Eureka" przyznawane za osiągnięcia w różnych dziedzinach wiedzy nagrodzone lub wyróżnione w kraju lub za granicą. Wśród laureatów tej nagrody są dwa zespoły naukowców z Politechniki Łódzkiej.
Zespół w składzie: prof. Kazimierz Kopias, prof. Krzysztof Kowalski i dr hab. inż. Zbigniew Mikołajczyk z Wydziału Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów otrzymał statuetkę za „Sposób i urządzenie do wytwarzania dzianych geosiatek komórkowych do wzmocnienia dróg”.
Drugą statuetkę otrzymał zespół z Zakładu Inżynierii Powłok kierowany przez dr. hab. Bogdana G. Wendlera, prof PŁ w składzie: dr inż. Adam Rylski, dr inż. Wojciech Pawlak, mgr inż. Ivan Progalsky, mgr inż. Katarzyna Włodarczyk, mgr inż. Marcin Makówka i mgr inż. Piotr Nolbrzak. W ten sposób nagrodzono opracowanie „supertwardych nanokompozytowych powłok osadzanych nową impulsową metodą rozpylania magnetronowego”.

Data dodania:2011-04-14
Anna Boczkowska