Nagroda Prezesa Rady Ministrów za doktorat

W Kancelarii Premiera Rady Ministrów odbyła się 30 marca 2012 r. uroczystość wręczenia nagród Premiera za wyróżnione rozprawy doktorskie i habilitacyjne oraz działalność naukową, naukowo-techniczną i artystyczną za rok 2010 r. Nagrodzono dwadzieścia sześć rozpraw doktorskich, w tym pracę dr. inż. Kamila Grabowskiego – adiunkta Katedry Mikroelektroniki i Technik Informatycznych Politechniki Łódzkiej.

Wyróżniona rozprawa nosi tytuł: „Identyfikacja osób na podstawie analizy obrazu tęczówki oka ze szczególnym uwzględnieniem możliwości implementacji sprzętowej” i dotyczy systemów zautomatyzowanego uwierzytelniania biometrycznego o wysokiej przepustowości. Promotorem rozprawy był prof. Andrzej Napieralski, zaś rozprawę do nagrody rekomendował Komitet Elektroniki i Telekomunikacji przy Polskiej Akademii Nauk. Sukces jest tym większy, że wśród nagrodzonych rozpraw tylko pięć pochodzi z uczelni technicznych. Nagrody wręczała laureatom Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego prof. Barbara Kudrycka.

Data dodania:2012-04-04
Ewa Chojnacka