Rekrutacja.p.lodz.pl
Wikamp


Fb

Niepełnosprawni studenci spotkają się w Łodzi„Zdobywaj cele – możliwości masz wiele” to hasło Ogólnopolskiego Forum Studentów z Niepełnosprawnościami, które odbywać się będzie od piątku do niedzieli (24 – 26 marca). Do stawiania sobie wyzwań i ich realizacji zachęcać będą między innymi znana niepełnosprawna fotomodelka oraz para-badmintonista.

Już po raz trzeci Rada Studentów z Niepełnosprawnością działająca w Politechnice Łódzkiej, Stowarzyszenie Niepełnosprawnych Studentów i Absolwentów Uniwersytetu Łódzkiego oraz Niepełnosprawni Studenci z Uniwersytetu Medycznego organizują wspólnymi siłami konferencję przeznaczoną dla niepełnosprawnych studentów z wszystkich uczelni w Polsce.

 

Uroczyste rozpoczęcie odbędzie się w auli minor 0.8 na Wydziału Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej (bud. B41, ul. Wólczańska 223). Budynek ten jest całkowicie przystosowany dla studentów z niepełnosprawnościami.

 

- W tym roku zaprosiliśmy do wygłoszenia prelekcji znakomitych gości – zapowiadają organizatorzy. – W piątek 24 marca o godzinie 16:30 prof. Paweł Strumiłło mówił będzie na temat elektronicznych systemów wspomagających osoby z niepełnosprawnościami. W sobotę, 25 marca o godzinie 14:30 w sali F2 w budynku B9, o swojej wielkiej pasji i sukcesach związanych z wiarą we własne możliwości opowie fotomodelka Sylwia Gajewska w wystąpieniu zatytułowanym „Wieża do marzeń”. Natomiast w niedzielę, w części przygotowanej przez Uniwersytet Łódzki w auli niebieskiej na Wydziale Prawa i Administracji o swojej drodze do sukcesu opowie Bartłomiej Mróz, wicemistrz świata w para-badmintonie.

 

Jak zapewniają studenci - To tylko mała część planu. W tym roku czeka uczestników Forum jeszcze wiele innych atrakcji i wartościowych wystąpień naszych kolegów z różnych polskich uczelni.

 

W imieniu studentów przekazuję: Drodzy Państwo serdecznie zapraszamy Was do przybycia na naszą konferencję. Sami będziecie mogli się przekonać, ile dobrego można zdziałać wspólnie.

 

W załączeniu program konferencji.


Data dodania:2017-03-21
Data aktualizacji
Data zakończenia
Wprowadzone przez:
Ewa Chojnacka
Zdjęcia
Biuro ds. osób niepełnosprawnych na PŁ, fot. arch. PŁ
Pliki do pobrania
ZałącznikWielkość
harmonogram_konferencji_.docx16.4 KB

Uczelnia

Nasze Media

/galeria
Blog Politechniki Łódzkiej

Wydziały I JEDNOSTKI UCZELNIANE