|
|
Przygotowania do tej chwili trwały ponad rok, także w czasie pandemii, który dobitnie pokazał potencjał internetowych narzędzi komunikacji.
Nowa wersja serwisu uczelni ma nie tylko inną szatę graficzną, ale też nawigację, treści oraz funkcjonalności. Przy tworzeniu menu wzięto pod uwagę jego podział na 2 kategorie: ze względu na użytkowników strony - kandydaci, studenci, pracownicy, absolwenci oraz obszary tematyczne - uczelnia, nauka, kształcenie, współpraca.
- Wirtualny adres się nie zmienił, jednak różnice między starą a nową stroną są widoczne na pierwszy rzut oka. Politechnika Łódzka to duża instytucja, skupiająca tysiące pracowników i studentów, z szeroko rozwiniętą współpracą, prowadząca badania w wielu dziedzinach. Pokazanie tych wszystkich możliwości, w sposób przyjazny i czytelny dla osób poszukujących informacji nie było zadaniem łatwym i wymagało wielu dyskusji w środowisku uczelni. Cieszę się, że od najbliższego poniedziałku użytkownicy będą korzystać z nowej strony, doceniając jej funkcjonalność – mówi rektor prof. Krzysztof Jóźwik.
Jak podkreśla sprawą, której poświęcono też szczególną uwagę jest dostępność cyfrowa strony www.p.lodz.pl.
– W nowym serwisie zastosowaliśmy standardy zgodne z wymaganiami WCAG (Web Content Accessibility Guidelines), dzięki którym korzystanie ze strony Politechniki Łódzkiej będzie przyjazne dla wszystkich, w tym także dla osób z niepełnosprawnościami.
W tworzeniu nowego serwisu PŁ duży nacisk położono również na rozbudowę jego anglojęzycznej wersji, tak by w maksymalny sposób odpowiadała ona treściom zamieszczonym w języku polskim.