|
|
Zespół HCÉRES ocenił wysoko bogatą ofertę kształcenia w PŁ oraz jej dostosowanie do potrzeb rynku pracy i działania podejmowane w ramach doskonalenia programów kształcenia oraz wprowadzania innowacyjnych metod kształcenia. W raporcie końcowym zwrócono uwagę na szeroki zakres współpracy PŁ z otoczeniem społeczno-gospodarczym oraz na to, że uczelnia skutecznie wykorzystuje szanse, jakie daje jej to otoczenie.
W obszarze badań HCÉRES docenił pracę PŁ w zakresie zdefiniowania priorytetowych obszarów badawczych i uwzględnienia wyników prowadzonych badań w kształceniu studentów. Eksperci z uznaniem odnieśli się także do nowopowstałej szkoły doktorskiej. Zespół dostrzegł także bardzo dobrze rozwiniętą sieć międzynarodowej wymiany studentów oraz zaangażowanie społeczności akademickiej w budowanie kultury jakości. Doceniono także ogromne zaangażowanie pracowników, studentów oraz partnerów uczelni w realizowane przez nią działania oraz fakt, że PŁ ma jasno określoną misję i wizję, które są wspólne dla całej społeczności akademickiej i dobrze jej znane.
Certyfikat akredytacji HCÉRES wzmocni konkurencyjność PŁ na światowym rynku badań i edukacji. Jest on bowiem potwierdzeniem tego, że uczelnia oferuje wysokiej jakości kształcenie, badania i zarządzanie, a cała instytucja dąży do ciągłego doskonalenia.
HCÉRES jest renomowaną jednostką międzynarodową, która cieszy się uznaniem środowiska akademickiego. Jest członkiem European Association for Quality Assurance in Higher Education (ENQA), widnieje także w rejestrze European Quality Assurance Register (EQAR). Ma doświadczenie w akredytacjach instytucjonalnych i programowych na całym świecie.
Akredytacja HCÉRES jest finansowana przez MNiSW w ramach projektu POWER „Akredytacje zagraniczne”. Celem jest uzyskanie przez polskie uczelnie zagranicznych akredytacji i certyfikatów komisji branżowych, podnoszących międzynarodową konkurencyjność uczelni. Dofinansowanie projektu z UE wynosi 84,28%, pozostałe środki pochodzą z budżetu państwa.