Politechnika Łódzka bierze udział w kampanii Polskiego Związku Transplantologii

Politechnika Łódzka jako pierwsza z polskich wyższych uczelni postanowiła wspomóc kampanię Polskiego Związku Transplantologii, której celem jest pobudzenie do dyskusji na temat oddawania organów naszych bliskich po ich śmierci, a tym samym ratowania ludzi czekających na przeszczep.

Badania dowodzą, że większość Polaków zgadza się na oddanie własnych organów, jednak rodziny osób zmarłych często nie wiedzą, czy ich najbliżsi sami podjęliby taką decyzję i w efekcie nie wyrażają zgody na transplantację.

Rozpoczęcie dyskusji w domach rodzinnych pozwoliłoby na unikniecie dylematu w decydującym, bardzo trudnym dla rodzin, momencie.

Kampania skierowana jest szczególnie do ludzi młodych, którzy rzadko zastanawiają się nad własną śmiercią. Grupa docelowa to przede wszystkim studenci polskich uczeni wyższych, którzy w światły sposób mogą rozpowszechnić wiedzę i podjąć dyskusję na temat transplantacji.

Politechnika Łódzka postanowiła wziąć udział w tej kampanii prezentując naszym studentom krótki filmik. Ma on zwrócić uwagę na coraz poważniejszy problem i pobudzić do dyskusji.

Data dodania:2007-04-19
Anna Boczkowska