Politechnika Łódzka rozpoczyna rok akademicki 2020/21

Będzie to pierwsza inauguracja nowych władz akademickich w kadencji 2020-2024. W programie uroczystości, która odbędzie się już jutro 6 października, zaplanowano przemówienie rektora PŁ - prof. Krzysztofa Jóźwika, nawiązujące do planów działań w tej bliższej i dalszej przyszłości.

Zgodnie z wieloletnim zwyczajem rektor minionej kadencji, prof. Sławomir Wiak przekaże insygnia władzy rektorskiej nowemu rektorowi, wygłaszając przy tym okolicznościową mowę.

Transmisja na stronie p.lodz.pl, którą poprowadzi Centrum Multimedialne PŁ rozpocznie się o godz. 11.00.

Ważnym elementem inauguracji będzie uroczyste ślubowanie studentów przyjetych na pierwszy rok studiów z najlepszymi wynikami w rekrutacji oraz wręczenie wyróznień najlepszym studentom.

Wykład inauguracyjny pt. Technika w medycynie wygłosi prof. dr hab. n.med. Jacek Moll z Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, także absolwent Wydziału Mechanicznego PŁ.

Uroczystość odbędzie się z wyłącznym udziałem władz uczelni, członków Senatu oraz immatrykulowanych i nagradzanych studentów. Osobisty udział został ograniczony do tej grupy osób z uwagi na konieczność zachowania reżimu sanitarnego wynikającego z panującej pandemii. Dzięki transmisji na stronie internetowej PŁ, do której nie trzeba będzie się logować, w radosnym momencie rozpoczęcia nowego roku akademickiego będzie mogło uczestniczyć liczne grono pracowników, studentów i partnerów uczelni.

Data dodania:2020-10-05
Ewa Chojnacka