Projekt pn. Łódzka Platforma Technologiczna TEWI: Technologia, Edukacja, Wiedza, Innowacja

Politechnika Łódzka stanowi trzon grupy inicjatywnej projektu.Ceremonia podpisania listu intencyjnego w sprawie utworzenia Łódzkiej Platformy Technologicznej- TEWI: Technologia, Edukacja, Wiedza, Innowacja odbędzie się 29. stycznia (wtorek) o godzinie 14.00 w małej sali obrad Urzędu Miasta Łodzi, przy ul. Piotrkowskiej 104 w Łodzi.

Zgodnie z przyjętym uchwałą Rady Miejskiej programem: „Strategia rozwoju klastra w Łodzi na lata 2007 – 2015” Urząd Miasta Łodzi podejmuje szereg działań, mających na celu poprawę jakości zasobów ludzkich, ich lepszego dopasowania do potrzeb przyszłych pracodawców oraz rozwoju nowoczesnych technologii i ich transferu do świata biznesu.

W działania te wpisuje się także projekt utworzenia Łódzkiej Platformy Technologicznej- TEWI: Technologia, Edukacja, Wiedza, Innowacja, której grupę inicjatywną stanowią: Politechnika Łódzka, firmy Transition Technologies S.A. i Parametric Technology Corporation oraz Urząd Miasta Łodzi (udział w promocji przedsięwzięcia w ramach działań prowadzonych przez magistrat).

Łódzka Platforma Technologiczna- TEWI: Technologia, Edukacja, Wiedza, Innowacja to projekt, polegający na utworzeniu sieci informatycznej, działającej przy łódzkich uczelniach i spełniającej rolę edukacyjną, a także umożliwiającą realizację prac z zakresu B+R.

Celem TEWI jest podwyższenie kwalifikacji zawodowych przyszłych kadr pracowniczych na potrzeby już istniejących, jak i przyszłych inwestorów z branż wykorzystujących najnowsze technologie, kluczowych dla rozwoju Miasta. Zadaniem platformy będzie również wsparcie przedsięwzięć innowacyjnych na bazie polskiego potencjału naukowego, zapewnienie warunków do projektowania i tworzenia innowacyjnych produktów z wykorzystaniem najnowocześniejszej technologii

Planowane jest zaproszenie do projektu na dalszym etapie jego wdrażania: innych łódzkich uczelni, wiodących szkół średnich, instytucji wspierających innowacje oraz dużych inwestorów z kluczowych dla rozwoju miasta branż.

Data dodania:2008-01-24
Małgorzata Trocha