Przegląd mediów o PŁ - zestawienie tygodnia (17-23.11)

Początek tygodnia przyniósł dla PŁ bardzo dobrą wiadomość. Była to informacja, o której mówiły i pisały wszystkie media, w szczególności sportowe.

Dorota Blaszczyk podczas walki na MŚ w Madrycie, foto.Xavier Servolle

Dorota Banaszczyk, studentka inżynierii biomedycznej na PŁ, zdobyła w Madrycie pierwszy dla Polski medal mistrzostw świata w karate olimpijskim. W TVP Sport D. Banaszczyk powiedziała: mój sukces to prawdziwe mistrzostwo świata. Polskie Radio zaś informowało: Dorota Banaszczyk wciąż w euforii po tytule mistrzowskim.

Uczniowie PLO PŁ na inaugracji w 2017 r. Foto. Jacek Szabela

Kolejną radosną informacją, były wyniki rankingu szkół ponadgimnazjalnych Instytutu Badań Edukacyjnych, na zlecenie Ministerstwa Edukacji. Aleksandra Pucułek w Gazecie Wyborczej napisała, że największe postępy w nauce, wśród liceów w województwie łódzkim robią uczniowie Liceum Politechniki Łódzkiej.

Książę Malezji z wizytą w Politechnice Łódzkiej, foto. Jacek Szabela

Ważnym wydarzeniem dla Politechniki Łódzkiej i mediów, była wizyta Księcia z Malezji, który przyjechał z dużą grupą delagatów i studentów, ponad 40 osób. Książę pełni również funkcję kanclerza uniwersytetu technicznego Malaysia Perlis ((UniMAP). Głównym celem jego wizyty było podpisanie porozumienia o współpracy pomiędzy (UniMAP) i PŁ. Maciej Kałach w Dzienniku Łódzkim napisał, że Stan Perlis szuka pomocy w kształceniu kadr,  które będą go rozwijać.

Łódzkie Dni Informatyki 2018

W mijającym tygodniu, po raz drugi, odbyły się, na PŁ i UŁ - Łódzkie Dni Informatyki - wydrzenie skierowane do osób, w różnym wieku zainteresowanych informatyką. Jednym z tematów przewodnich wydarzenia była technologia 5G, której sieć testowa najnowszej generacji będzie wdrażana na Politechnice Łódzkiej. O dwudniowym wydarzeniu informowała Aleksandra Pucułek w GW.

Data dodania:2018-11-23
Małgorzata Trocha
Dorota Banaszczyk studentka PŁ, złota medalistka MŚ w karate. foto. Xavier Servolle