|
|
Jak podkreślił w trakcie podpisania umowy prof. Sławomir Wiak - rektor PŁ, uczelnia posiada w swoich zasobach zarówno laboratoria, jak też pomieszczenia, w których prowadzić można wyspecjalizowane zajęcia. Maciej Kałach z Dziennika Łódzkiego napisał, że szkoły zawodowe działające w Łodzi i regionie doczekają się poważnego konkurenta. Szkoła będzie kształcić w zawodzie, którego jeszcze nie ma na liście Ministerstwa Edukacji Narodowej - technika automatyki i robotyki.
Jak bije dzwon? To tytuł wykładu prof. Przemysława Perlikowskiego z Wydziału Mechanicznego PŁ, który wygłosi w ramach Wszechnicy PAN w Warszawie. W trakcie wystąpienia profesor Perlikowski opowie o tym, jakie zjawiska fizyczne towarzyszą dzwonom w momencie, gdy wydają dźwięki oraz w jakim celu w ich produkcji wykorzystuje się symulacje komputerowe. Wykład zaplanowano na 11 stycznia (środa) i będzie transmitowany w Internecie czytamy na stronie serwisu PAP - Nauka w Polsce.
Łódź staje się pływacką potęgą to tytuł wywiadu z Dagmarą Zielińską w Gazecie Wyborczej, po zakończonych na Politechnice Łódzkiej zimowych mistrzostwach młodzieżowców i seniorów. - Pływalnia w Zatoce Sportu to wspaniały obiekt, w przyszłości mogąca mieć wpływ na poprawę poziomu pływania - mówi w wywiadzie prezes Łódzkiego Związku Pływackiego, D. Zielińska.
Czy telefony komórkowe szkodzą? Na to pytanie odpowiada dr hab. Sławomir Hausman z Politechniki Łódzkiej. Ekspert podkreśla, że badania w tym obszarze prowadzone są już od kilkudziesięciu lat, nie doprowadziły do wskazania wyraźnie szkodliwych oddziaływań - czytamy na stronie dziennikanaukowego.pl.