Przegląd mediów o PŁ - zestawienie tygodnia (7-13.07)

Naukowcy z Politechniki Łódzkiej stworzyli oprogramowanie pozwalające przeanalizować reakcje widzów na wyświetlany film. Dzięki temu realizatorzy będą mogli poprawić kadry czy zmienić ujęcia jeszcze przed oficjalną projekcją. Materiał filmowy na temat innowacyjnego oprogramowania przygotowała Aleksandra Kozłowska z TVP Łódź.

Turbina z Politechniki Łódzkiej znów najlepsza w Holandii poinformował Michał Kałach z Dziennika Łódzkiego. Zespół studentów PŁ o nazwie GUST (Generative Urban Small Turbine) po raz trzeci wygrał zawody International Small Wind Turbine Contest organizowane przez NHL University of Technology w Leeuwarden.

Tu maturę zdali wszyscy. Które łódzkie szkoły uczą najlepiej? Dowiadujemy się z artykułu Aleksandry Pacułek z Gazety Wyborczej. Z tekstu wynika, że po raz kolejny najlepszą szkołą w regionie łódzkim jest Publiczne Liceum Politechniki Łódzkiej. Egzamin maturalny ukończyło 100 proc. uczniów PL PŁ.

To już kolejny sukces studentów PŁ, o którym pisały media w mijającym tygodniu. Serwis  PAP Nauka w Polsce poinformował, że zaprojektowali aplikację ułatwiającą osobom niewidomym poruszanie się w budynkach. Rozwiązanie wykorzystuje beacony, czyli niewielkie nadajniki sygnału radiowego mogące komunikować się ze smartfonami.

Data dodania:2018-07-13
Małgorzata Trocha