Przegląd prasy o PŁ - zestawienie tygodnia (1-6.10)

Najważniejszym wydarzeniem mijającego tygodnia była inauguracja nowego roku akademickiego w PŁ z udziałem wicepremiera, ministra nauki i szkolnictwa wyższego - Jarosława Gowina, który wygłosił wykład inauguracyjny na temat Ustawy 2.0.

,,Ta ustawa może pchnąć do przodu polskie uczelnie" cytowała ministra w tytule artykułu Aleksandra Pacułek z Gazety Wyborczej. - W Łodzi spotkałem się z największą otwartością. Poza tym nie ma takiego drugiego ośrodka akademickiego w Polsce, gdzie uczelnie tak współpracowałyby ze sobą - mówił Jarosław Gowin podczas swojego wystąpienia na PŁ, o czym możemy przeczytać w gazecie (link).

Redaktor Paweł Patora z Dziennika Łódzkiego napisał, że Jarosław Gowin wyglosił na PŁ wykład o reformie szkolnictwa wyższego i dokonał też symbolicznego otwarcia Zatoki Sportu, czyli nowoczesnego Centrum Sportowo-Dydaktycznego PŁ (link do tekstu).

W serwisie PAP red. Jacek Walczak i Agnieszka Grzelak-Michałowska poinformowali, że 18 tys. studentów Politechniki Łódzkiej rozpoczęło nowy rok akademicki. W ich tekście na stronie Nauki w Polsce czytamy:"Szef resortu podziękował łódzkimu środowisku akademickiemu za zaangażowanie się w prace nad projektem ustawy. Jak mówił wykazało się ono największą otwartością na dialog w tej sprawie" (link do tekstu). TVP Łódź zamieściła na swojej stronie materiał filmowy z 73. inauguracji roku akademickiego w PŁ (link).

Data dodania:2017-10-06
Małgorzata Trocha
Minister NiSW - Jarosław gowin na uroczystości inauguracji roku akademickiego w PŁ. fot. Jacek Szabela