Przegląd prasy o PŁ - zestawienie tygodnia (14-20.10)

Naukowcy z Politechniki Łódzkiej pracują nad protezą tchawicy z celulozy bakteryjnej - to temat, który najczęściej pojawiał się w mijającym tygodniu w informacjach prasowych.-  Specyfika tego materiału może sprawić, że protezy zostaną dobrze przyjęte przez organizm człowieka i przejmą naturalne funkcje tchawicy -  czytamy w informacji w serwisie PAP, Nauka w Polsce.

Otylia Jędrzejczak poprowadziła w Łodzi największe w kraju warsztaty pływackie - poinformowały o tym wiadomości na onecie. 320 dzieci w wieku od 9 do 14 roku życia i ponad 400 rodziców wzięło udział w spotkaniu Otylia Swim Tour w Zatoce Sportu Politechniki łódzkiej. - To największe w Polsce warsztaty dla młodych adeptów pływania - czytamy w na stronie (link do tekstu).

Badacze z PŁ cały czas pracują na nowymi, innowacyjnymi wynalazkami. Ostatnio stworzyli fantom symulujący atak padaczki, o czym informowały media. Urządzenie - manekin potrafi wiernie odwzorować objawy epilepsji. Na stronie TVP Łódż można obejrzeć materiał filmowy na ten temat.

Data dodania:2017-10-20
Małgorzata Trocha
Otylia Jędrzejczak z prof. Witoldem Pawłowskim, prorektorem ds. kształcenia na PŁ. Fot. Jacek Szabela