SEMINARIUM „SMART AND LIVEABLE CITES” W POLITECHNICE ŁÓDZKIEJ

Seminarium odbędzie się 8 października 2020 roku w ramach kolejnej już edycji Forum Miast Partnerskich Łodzi, a jego organizatorami są Ambasada Królestwa Danii w Polsce oraz Urząd Miasta Łodzi. Gospodarzem wydarzenia jest Centrum Współpracy Międzynarodowej Politechniki Łódzkiej, a gościem specjalnym będzie Ambasador Królestwa Danii w Polsce – Ole Toft.

W tym roku do Łodzi przyjadą przedstawiciele miast, takich jak Chemnitz (Niemcy), Lyon (Francja), Lwów i Odessa (Ukraina) oraz Puebla (Meksyk). Przedstawiciele Tampere (Finlandia), Tel Avivu (Izrael), Murcii (Hiszpania), Wilna (Litwa) i Stuttgartu (Niemcy) wezmą udział w wydarzeniu za pośrednictwem łączenia online.

Tematem przewodnim Seminarium będzie nowoczesne zarządzanie miastami z wykorzystaniem zielonych technologii. Podczas całodziennego wydarzenia zaprezentowane zostaną działania Miasta Łodzi i Miasta Kopenhaga w zakresie zielonej energii i zielonej rewitalizacji. Zaprezentowany zostanie m.in. projekt „Ekopakt dla Łodzi”. Zaproszone miasta partnerskie wezmą udział w dyskusji panelowej oraz podzielą się swoimi doświadczeniami w takich obszarach, jak: „Woda miejska - nowa wartość w miastach”, „Rewitalizacja budynków dla lepszego klimatu i czystszego powietrza”, „Zrównoważona komunikacja miejska” oraz „Nowe technologie wspierające nowoczesne miasta”.

Dodatkowo, podczas wydarzenia łódzkie i duńskie firmy będą uczestniczyć w rozmowach B2B, których celem będzie nawiązanie partnerstw gospodarczych.

Zainteresowane media serdecznie zapraszamy na konferencję prasową, która rozpocznie się o godzinie 8:45 przed aulą budynku Centrum Współpracy Międzynarodowej PŁ (1 piętro) przy ul. Żwirki 36 w Łodzi.  W konferencji udział wezmą: Ambasador Królestwa Danii w Polsce – Ole Toft, Prezydent Miasta Łodzi – Hanna Zdanowska oraz JM Rektor Politechniki Łódzkiej – prof. Krzysztof Jóźwik.

Forum Miast Partnerskich Łodzi od kilku lat stanowi płaszczyznę do rozmów w gronie zaprzyjaźnionych i współpracujących ze sobą metropolii. W chwili obecnej Łódź posiada 20 miast partnerskich. Kontakty z nimi są stanowią źródło inspiracji, są również doskonałą okazją dla promocji dobrych praktyk naszego miasta, jego rozwoju i strategicznych działań.

Data dodania:2020-10-07
Ewa Chojnacka