Spotkanie czternaste - 19 lutego 2009 r.

Andrzej Jonas - ceniony dziennikarz i komentator polityczny.
Redaktor naczelny „The Warsaw Voice”. Był sędzią naczelnego sądu dziennikarstwa i wiceprezesem stowarzyszenia dziennikarzy polskich.

Żartobliwie stwierdził, że wytrzymał jeden semestr na Politechnice Warszawskiej i na odwrót  - politechnika też wytrzymała z nim jeden semestr. Po tym epizodzie studiował prawo. Z humorem opisał swoje pasje. Są to: żona i rodzina, uprawiany zawód (dziennikarstwo), piątkowe partyjki brydża i… gadulstwo. Okazało się, że jest dość sceptycznie nastawiony do najnowszych zdobyczy techniki – za smutne uważa, że w obecnie znaczną część pracy redaktorskiej może wykonać komputer. Prowadząca spotkanie przytaknęła, że człowiek jest wartością nadrzędną i stwierdziła, że „w każdym urządzeniu musi być człowiek”. Zgadzając się Pan Jonas udowodnił, że nieobcy jest mu czarny humor  - powiedział, że prawdę o człowieku i urządzeniu już w XIX w. odkrył we Francji niejaki Guillotin.

Data dodania:2009-04-07
Filip Podgórski