Spotkanie dwudzieste czwarte - 18 marca 2010

"Portret w nietypowych barwach"
Bogusław Mec  - piosenkarz, artysta plastyk, kompozytor. Pochodzi z Tomaszowa Mazowieckiego. Mimo „niekierunkowego” wykształcenia – (skończył projektowanie damskiej odzieży w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi), postanowił, że będzie śpiewał.
Debiutował w roku 1970 na Łódzkiej Giełdzie Piosenki zorganizowanej przez Zrzeszenie Studentów Polskich – otrzymał nagrodę główną, nagrodę publiczności oraz wyróżnienie specjalne jury . W tym, że występy sceniczne to niezła recepta na życie utwierdziły go wygrane debiuty na XX Festiwalu Piosenki Polskiej Opole w 1971 roku. Nagrodą dodatkową był Paszport i wyjazd do Hiszpanii. Jeszcze w tym samym roku podczas festiwalu studenckiego w Świnoujściu jury na czele z Markiem Grechutą zaniosło go na rękach jako zdobywcę pierwszej nagrody „Fama 71” do baru. Oględnie rzecz ujmując można powiedzieć, że konsumpcja pierwszej nagrody trwała wyjątkowo długo.
Jak sam mówi od roku 1972 rozpoczęła się dla niego niewola jednego „Portretu”, która trwa do dziś mimo wydania 11 płyt i zdobycia prawie wszystkich możliwych nagród na festiwalach, w plebiscytach i konkursach z międzynarodowym Grand Prix włącznie.
Podróżuje po całym świecie. Do zwiedzenia pozostała mu tylko Ameryka Południowa i Australia. Jednak najmilej wspomina swój pierwszy wyjazd na „Zachód” – do Hiszpanii w czasach gdy rządził jeszcze Generlisimus Franco.

Data dodania:2010-05-25
Filip Podgórski