Spotkanie dwudzieste drugie - 14 stycznia 2010

„Pasja tworzenia…. w odcieniach czerwieni”
Naszym gościem była Małgorzata Potocka, znana aktorka i reżyser.
Rodowita Łodzianka. W 1978 roku ukończyła Wydział Aktorski, a w 1981 roku Wydział Reżyserii w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Od 1 stycznia 2006 jest dyrektorem łódzkiego oddziału TVP.
Sama o sobie mówi, że została wychowana w bufecie, garderobie teatralnej i na planie filmowym a nie w przedszkolu. Spowodowane to było zawodem rodziców. Ojciec był scenografem a matka reżyserem filmów dokumentalnych. Mimo, ze jako dziecko marzyła żeby być pilotem lub architektem to niejako była „skazana” na aktorstwo. Jest laureatką licznych nagród – między innymi nagrody im. Zbyszka Cybulskiego.
Zagrała w ponad trzydziestu filmach a wyreżyserowała siedem. W swoim dorobku ma udział w filmach niezależnych i jest też producentką kilku wideoklipów.
Oprócz  filmu jej pasjami jest muzyka, performance i fotografia (w holu Auli Minor zaaranżowana została mini wystawa kolaży jej autorstwa). Jest autorką cyklu zdjęć pod tytułem „Pamiętnik Małgorzaty Potockiej”. Tworzy go przez całe życie.
Opowiadała też o swej pracy w łódzkim oddziale TVP. Mimo, że wszystkie decyzje zapadają w centrali w Warszawie udało jej się nadać łódzkiej TVP 3 indywidualnego charakteru - przejawia się to między innymi niestandardowym wystrojem studia i autorskimi programami. Telewizję publiczną uważa za najbardziej obiektywną a najważniejszą rolę o środków lokalnych upatruje w promocji miasta i regionu, w którym nadają.

Data dodania:2010-05-25
Filip Podgórski