Spotkanie dwudzieste trzecie - 18 lutego 2010

"Od opery do kabaretu" – w taką niezwykłą podróż zabrała nas Pani Agnieszka Fatyga, utytułowana aktorka teatralna i telewizyjna, piosenkarka, śpiewaczka oraz pianistka. Już od pierwszych minut spotkania dała się poznać jako osoba niezwykle żywa, energiczna, o dużym poczuciu humoru.
Jestem połączeniem Marii Callas i Louis’a de Funes’a – żartowała, opowiadając o swojej karierze. Na muzykę była niejako skazana. Już od czwartego roku życia ćwiczyła grę na fortepianie pod okiem swojego taty, który konsekwentnie przez 10 lat towarzyszył jej w 2,5-godzinnych, domowych próbach.
Uczyła się również w szkole muzycznej w Bytomiu, uzyskując dyplom pianistyczny w klasie fortepianu. Następnie ukończyła Wydział Operowy na Akademii Muzycznej w Warszawie oraz studia w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie.
Występowała w teatrach: Narodowym, Ateneum i Operetce Warszawskiej. Zagrała również epizodyczną rolę w serialu Alternatywy 4 oraz wystąpiła w filmie Spowiedź dziecięcia wieku. W jej repertuarze muzycznym znajdują się songi Brechta, przeboje musicalowe, romanse rosyjskie oraz arie operowe i ich pastisze. Jako pierwsza przybliżyła polskiej publiczności piosenki Jacques’a Brela, którego utwór wykonała w trakcie spotkania.  Wysłuchaliśmy pięknej interpretacji piosenki Nie opuszczaj mnie.
Pani Agnieszka Fatyga zaprezentowała także niezwykły talent parodiowy, wykonując popularny utwór dla dzieci Wlazł kotek na płotek. Zaśpiewała go w stylu Ewy Demarczyk, Hanny Banaszak oraz – ku zdziwieniu i rozbawieniu całej widowni – Józefa Oleksego. Salwy śmiechu wzbudziła również parodia Marii Callas śpiewającej „kotka”.

Data dodania:2010-05-25
Filip Podgórski