Spotkanie osiemnaste - 18 czerwca 2009 r.

W ciepły czerwcowy wieczór zostaliśmy zaproszeni na  opowieść pt: „Kto cię Polsko będzie kochał?”, traktującej o naszych wieszczach, mistrzach literatury polskiej, bohaterach narodowych,  bohaterach „Kamieni na szaniec”, powstania warszawskiego i Tych, którzy stali się symbolem miłości ojczyzny.
Narratorem opowieści była Barbara Wachowicz, pisarka, scenarzystka a przede wszystkim popularyzatorka i miłośniczka mowy polskiej.

Barbara Wachowicz jest również laureatką wielu nagród i odznaczeń:
orderu uśmiechu,
orderu „polonia mater nostra est” – „Polska naszą matką”- przyznanego „za wyjątkowy dar przekazywania młodzieży skarbów narodowego dziedzictwa”
złotego mikrofonu
nagrody historyków polskich „Klio” i św. Brata Alberta – „za wierność Polsce”
honorowej odznaki harcerskiego    batalionu Armii Krajowej „Zośka”
Została także  uznana mistrzynią mowy polskiej
Po spotkaniu wszyscy chętni mogli otrzymać dedykacje Autorki na jej książkach o wielkich Polakach.

Data dodania:2009-11-03
Filip Podgórski