Spotkanie trzynaste - 15 stycznia 2009 r.

Gościliśmy Elżbietę  Dzikowską – doskonale wszystkim znaną podróżniczkę i współautorkę popularnego niegdyś programu „Pieprz i Wanilia”.
Tytuł spotkania brzmiał: „Z uśmiechem przez świat” Okazał się być bardzo trafny. Przez półtorej godziny nasz gość z nieukrywaną radością dzielił się z rekordowo chyba liczną publicznością swoimi przeżyciami z setek odbytych podróży. W niektórych momentach prowadząca spotkanie dr Jeremus-Lewandowska musiała jej niemal przerywać ponieważ czas gonił nieubłaganie. Trudno się jednak dziwić kwiecistości opisów – przecież świat jest piękny a mało kto ma tak rozległą o nim wiedzę jak Pani Dzikowska. Ale nie tylko egzotyczne zakątki są bliskie jej sercu. Ostatnio podjęła się realizacji programu, chyba trochę przekornie nazwanego, „Groch i kapusta”, popularyzującego najpiękniejsze miejsca naszego kraju. Na koniec spotkania padło nieuchronne pytanie: czy jest jeszcze jakieś miejsce na świecie, którego pani nie odwiedziła? Okazało się, że tak… Ale już nie długo ponieważ w planach są kolejne podróże.

Data dodania:2009-02-02
Filip Podgórski