Studenci Politechniki Łódzkiej zwyciężyli w krajowych finałach konkursu Imagine Cup 2011

W tegorocznej edycji konkursu Imagine Cup w kategorii Projektowanie Oprogramowania zwycięzcą został zespół CodeRaiders. Drużyna z Politechniki Łódzkiej reprezentować będzie Polskę podczas światowych finałów konkursu w Nowym Jorku.
Zwycięski zespól w składzie Błażej Rybczyński, Dominik Dereń, Michał Orzełek, Michał Skuza oraz Piotr Jaszczyk pod opieką merytoryczną Marcina Franca przedstawił projekt „LifeCircle+”. Członkowie zespołu to studenci wydziałów: Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki oraz Fizyki Technicznej, Informatyki, Matematyki Stosowanej. Ich mentor pracuje w Katedrze Mikroelektroniki i Technik Informatycznych.
Myśl przewodnia tegorocznej edycji to „Wyobraź sobie świat, w którym technologia pomaga rozwiązać najtrudniejsze problemy ludzkości”.
Projekt LifeCircle+ to rozproszony system zaprojektowany w celu usprawnienia obecnych sposobów ratowania ludzkiego życia. Wykorzystuje on aplikację mobilną przeznaczoną dla masowych odbiorców, która ma zapewnić stałe połączenie użytkownika z centrami krwiodawstwa. Dzięki niemu, w przypadku nagłego zapotrzebowania na krew do transfuzji, pracownicy danego centrum, mogą w bardzo szybki sposób zlokalizować najbliższych dawców posiadających potrzebną grupę krwi i w równie krótkim czasie skontaktować się z nimi- mówią CodeRaiders. - Bardzo istotną cechą systemu jest promocja idei oddawania krwi poprzez zintegrowanie aplikacji mobilnej z serwisami społecznościowymi.
Strona internetowa zespołu: http://www.coderaiders.pl

Zdj. centrum prasowe Microsoft.

Data dodania:2011-04-21
Anna Boczkowska