Rekrutacja.p.lodz.pl
Wikamp


Fb

Stypendia dla wybitnych studentów przyznane



W konkursie na jednorazowe stypendia naukowe dla szczególnie uzdolnionych studentów Politechniki Łódzkiej wyłoniono rekordową liczbę16 laureatów. Stało się to możliwe dzięki powiększeniu się grona fundatorów o kolejne firmy i instytucje doceniające znaczenie wszechstronnego wykształcenia naszych studentów. Najlepszych wybrano spośród 55 kandydatów. 

W tej edycji, już ósmej z kolei, stypendia w wysokości 5 000 złotych ufundowały: Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna (6 stypendiów), ICT Polska Centralna Klaster (3), przedsiębiorstwo Wielton (2) oraz po jednym stypendium Łódzka Agencję Rozwoju Regionalnego, Łódzka Kolej Aglomeracyjna, firmę Textilimpex, Sieć Badawczą Łukasiewicz – Instytut Włókiennictwa i Fundacja Politechniki Łódzkiej.

 

Studenci zgłoszeni do konkursu oceniani byli pod kątem ich działalności naukowej, a także aktywności w zdobywaniu umiejętności praktycznych, współpracy z biznesem oraz sukcesów w konkursach. Każda z tych postaci ma imponujący dorobek, biorąc pod uwagę młody wiek i to, że są na starcie do zawodowej kariery.  

- Konkurs Fundacji Politechniki Łódzkiej jest dobrą okazją do zdrowej rywalizacji z innymi studentami - pasjonatami nauki oraz zorientowania się, na ile mocna jest własna praca. W poprzednich latach cieszyłem się z sukcesów starszych kolegów i koleżanek, którym asystowałem w badaniach. Dzisiaj sam mogę się cieszyć z tego wyróżnienia. To pokazuje, jak wiele warta jest praca zespołowa w kołach naukowych i jak motywuje do dalszych wysiłków – mówi Mikołaj Woźniak, jeden z laureatów stypendium. 

 

Większość ze stypendystów działa nie w jednym, ale w kilku kołach naukowych, uczestnicząc w interdyscyplinarnych projektach. W ślad za tym idą artykuły i udział w zagranicznych konferencjach. Są to już młodzi naukowcy, którzy uczestniczą w międzynarodowych badaniach. Jak dodaje Mikołaj Wożniak

- W mojej pracy badawczej nad interakcją człowiek-komputer staram się łączyć aspekty techniczne i humanistyczne nowych technologii. Cieszę się, że Politechnika Łódzka wspiera rozwój badawczy studentów, również w obszarach uważanych w Polsce za nieszablonowe. Na uczelni znalazłem mentorów, którzy wspierają nas wiedzą i doświadczeniem, a ich entuzjazm i okazywane nam zaufanie pozwalają rozwijać wszelkie naukowe pasje. 

Stypendyści są współautorami patentów lub wzorów użytkowych. Ich dążenie do rozwoju przejawia się także w nawiązywaniu kontaktów z firmami, także zagranicznymi, gdzie rozwiązują konkretne problemy, zdobywając dodatkowe umiejętności i kwalifikacje zawodowe.

 

Często angażują się również w projekty wspierające młodzież ze szkól średnich. Przy takiej aktywności nie dziwi, że mają na swoim koncie nagrody w prestiżowych, branżowych konkursach. 

 

Więcej szczegółów o dokonaniach laureatów na stronie www.fundacja.p.lodz.pl.  

 

Wśród stypendystów najwięcej – 6 - jest z Wydziału Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki, po 3 z Wydziałów Mechanicznego oraz Wydział Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska, dwóch z Wydziału Zarządzania i Inżynierii Produkcji i po jednym z Wydziału Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska oraz Wydziału Chemicznego. Można również zauważyć, że połowa z nich kształci się w językach obcych na IFE. 

 

Lista laureatów

  1. Piotr Ładoński - Wydział EEIA, IFE 
  2. Mikołaj Woźniak - Wydział EEIA, IFE  
  3. Tomasz Burzyński - Wydział Mechaniczny, IFE 
  4. Michał Pieprzowski - Wydział EEIA, IFE  
  5. Łukasz Pokrzywka - Wydział Zarządzania i Inżynierii Produkcji, IFE 
  6. Paweł Rogowski - Wydział EEIA 
  7. Marcin Tomasz Błaszczyk - Wydział Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska 
  8. Wojciech Śmiechowicz - Wydział Mechaniczny, IFE 
  9. Marta Strzałka - Wydział BAIŚ 
  10. Marta Zielińska - Wydział BAIŚ 
  11. Dominik Damian Malinowski - Wydział ZIPi 
  12. Stanisław Michał Puławski - Wydział EEIA  
  13. Adam Kuzański - Wydział EEIA, IFE 
  14. Julia Mejer - Wydział BAIŚ 
  15. Michał Tarkowski - Wydział Mechaniczny, IFE 
  16. Karolina Beton - Wydział Chemiczny 
 

Data dodania:2020-11-06
Data aktualizacji
Data zakończenia
Wprowadzone przez:
Ewa Chojnacka
Zdjęcia

Uczelnia

Wydziały I JEDNOSTKI UCZELNIANE