Stypendia naukowe dla wybitnych młodych naukowców

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego rozstrzygnęła konkurs na stypendia naukowe dla wybitnych młodych naukowców. Wnioski na konkurs złożyło 793 młodych naukowców, spośród których większość wyróżniała się bardzo wysokim poziomem naukowym. Decyzją Ministra finansowaniem zostało objętych 256 najwybitniejszych naukowców. Na liście stypendystów jest ośmiu naukowców z Politechniki Łódzkiej (http://www.nauka.gov.pl/). Sześciu z nich to pracownicy Wydziału Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki. Są to dr inż. Konrad Przygoda i dr inż. Bartosz Sakowicz z Katedry Mikroelektroniki i Technik Informacyjnych) oraz dr inż. Robert Banasiak, dr inż.  Krzysztof Grudzień, dr inż. Radosław Wajman i dr inż. Andrzej Romanowski z Katedry Informatyki Stosowanej. Pozostałe dwie osoby to dr inż. Michał Frydrysiak z Wydziału Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów z katedry Odzieżownictwa i Tekstroniki. oraz dr inż. Grzegorz Górecki z Wydziału Mechanicznego z Katedry Techniki Cieplnej i Chłodnictwa.

Data dodania:2011-10-05
Anna Boczkowska