Stypendysta/Doktorant - Wydział Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska

W wyniku procedury konkursowej na stanowisko STYPENDYSTA/DOKTORANT na Wydziale Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska Politechniki Łódzkiej w ramach projektu NCN (OPUS-17 UMO-2019/33/B/ST8/00886), komisja konkursowa pozytywnie oceniła i zarekomendowała kandydatkę: mgr inż. Justynę Wojtasik-Malinowską.

Wydział Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska ogłasza nabór na stanowisko: Stypendysta/Doktorant

Nazwa stanowiska: Stypendysta/Doktorant
Liczba stanowisk: 1
Nazwa jednostki: Politechnika Łódzka, Wydział Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska
Miasto: Łódź
Link do strony www jednostki: http://www.wipos.p.lodz.pl/

Wymagania:

1. Tytuł naukowy magistra w dziedzinie: inżynierii chemicznej, inżynierii środowiska, technologii chemicznej, biotechnologii lub pokrewnych.
  2. Kandydat powinien być doktorantem polskiej uczelni w jednej z ww. dziedzin lub pokrewnych.
  3. Doświadczenie w zakresie prowadzenia procesów absorpcji i desorpcji w skali laboratoryjnej i/lub przemysłowej potwierdzone min. 3 publikacjami z tej tematyki.
  4. Minimum roczne doświadczenie w prowadzeniu prac badawczych w skali laboratoryjnej i/lub w skali przemysłowej dla procesów absorpcji gazów w cieczach.
  5. Komunikatywna znajomość języka angielskiego na poziomie nie niższym niż B2, dodatkowym atutem będzie znajomość języka niemieckiego.
  6. Umiejętność pracy samodzielnej oraz w zespole.
  7. Kandydat musi spełniać wymagania zawarte w:
    - „Regulaminie realizacji projektów badawczych, staży i stypendiów” będącym Załącznikiem nr 1 do Zarządzenia nr 21/2019 Dyrektora Narodowego Centrum Nauki.
    - „Regulaminie przyznawania stypendiów naukowych w projektach badawczych finansowanych ze środków Narodowego Centrum Nauki” będącym Załącznikiem do uchwały Rady NCN nr 25/2019 z dnia 14 marca 2019 r.

Opis zadań:

Stypendysta/Doktorant wyłoniony w ramach niniejszego konkursu będzie uczestniczył w zadaniach naukowo-badawczych realizowanych w projekcie pt. „Innowacyjna metoda wspomaganego komputerowo projektowania wypełnień do wymienników masy z rotującym złożem", kierowanym przez prof. dr hab. inż. Andrzeja Góraka.

Zadania przewidziane w ramach zakresu obowiązków Stypendysty/Doktoranta, to m.in.:

1. Prowadzenie kwerendy literaturowej z obszaru naukowego przewidzianego w projekcie.
  2. Prowadzenie badań procesu absorpcji CO2 w absorberze ze złożem obrotowym.
  3. Planowanie oraz nadzór nad pracami modernizacyjnymi aparatury pomiarowej.
  4. Analiza statystyczna oraz procesowa wyników eksperymentów.
  5. Przygotowywanie publikacji naukowych zgodnie z wymogami docelowych czasopism naukowych.
  6. Przygotowywanie raportów okresowych w języku polskim oraz angielskim.

Typ konkursu NCN:  OPUS
Grupa nauk: ST
Termin składania ofert: 2020-03-10 10:00
Forma składania ofert: e-mail

Warunki zatrudnienia:

Wyłoniony Kandydat będzie otrzymywał stypendium naukowe przez 12 miesięcy – wynagrodzenie będzie wypłacane raz w miesiącu – całkowita kwota (za okres 12 miesięcy) przewidziana w budżecie projektu wynosi 30’000 PLN.
Przewidywany termin rozpoczęcia pracy: kwiecień/maj 2020 r.

Wymagane dokumenty:

1. CV z danymi kontaktowymi, uwzględniające dotychczasowe osiągnięcia naukowe, przede wszystkim:
- doświadczenie naukowe zdobyte w kraju i/lub za granicą,
- udział w projektach badawczych,
- publikacje w wydawnictwach/czasopismach naukowych,
- najważniejsze (max. 5) wyróżnienia wynikające z prowadzenia badań naukowych,
- warsztaty/szkolenia naukowe.
2. List motywacyjny opisujący intencje przystąpienia do projektu wraz z odniesieniem do stawianych wymagań.
3. Kopia dyplomu lub oficjalnego dokumentu potwierdzającego uzyskanie tytułu magistra.
4. Klauzula informacyjna RODO - Załącznik nr 2.
5. Zgoda kandydata na przetwarzanie danych osobowych - Załącznik nr 3.

Forma składania ofert: pocztą elektroniczną na adres andrzej.gorak@p.lodz.pl; wszystkie wymagane dokumenty/załączniki należy przesłać w formie plików PDF (łączna wielkość załączanych plików nie powinna przekroczyć 10 MB).

Wybrani Kandydaci, spełniający wymogi formalne oraz wymagania projektu, mogą zostać zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną. Informacje dotyczące ewentualnej rozmowy kwalifikacyjnej zostaną przesłane Kandydatom pocztą elektroniczną.

Dodatkowych informacji na temat konkursu udziela kierownik projektu – prof. dr hab. inż. Andrzej Górak, e-mail: andrzej.gorak@p.lodz.pl

Data dodania:2020-02-07
Filip Podgórski