Sukces Politechniki Łódzkiej na Tajwanie

W drugich World Cup of Computer Implemented Inventions na Tajwanie zorganizowanych w dniach 24-27 sierpnia 2011 r. uczestniczyli twórcy z 26 krajów, prezentując łącznie ponad 200 wynalazków, wśród nich 6 innowacyjnych rozwiązań autorstwa naukowców z Politechniki Łódzkiej. Wszystkie uzyskały wysokie uznanie międzynarodowego jury i wszystkie zostały nagrodzone medalami.

Nagrodę specjalną
otrzymał Skuteczny algorytm segmentacji tęczówki w obrazie oka dla potrzeb uwierzytelniania biometrycznego (Wojciech Sankowski, Kamil Grabowski, Małgorzata Napieralska, Mariusz Zubert, Andrzej Napieralski - Katedra Mikroelektroniki i Technik Informatycznych) Złotym medalem nagrodzono
-    Szybki i skuteczny algorytm uwierzytelniania biometrycznego na podstawie tęczówki oka zoptymalizowany dla obliczeniowych systemów wielordzeniowych (Kamil Grabowski, Wojciech Sankowski, Andrzej Napieralski - Katedra Mikroelektroniki i Technik Informatycznych)
-    Skuteczny algorytm ekstrakcji cech tęczówki dla zastosowań biometrycznych bazujący na odwrotnej biortogonalnej transformacie falkowej. (Robert Szewczyk, Kamil Grabowski, Małgorzata Napieralska, Wojciech Sankowski, Mariusz Zubert, Andrzej Napieralski - Katedra Mikroelektroniki i Technik Informatycznych PŁ