Rekrutacja.p.lodz.pl
Wikamp

Fb

Sukces Studenckiego Koła Naukowego Robotyki SKaNeR

Na zawodach Robotic Tournament rozegranych w Rybniku 24 marca 2012 r kolejny sukces odnieśli członkowie Studenckiego Koła Naukowego Robotyki SKaNeR z wydziału EEIA. Ponownie całe podium w kategorii sumo zajęły łódzkie roboty.

Na zdjęciu "Elektra" (z lewej) z dyplomem zdobytym na zawodach w 2011 r.

Pierwsze miejsce wywalczyła Elektra skonstruowana przez Dariusza Kominiaka, absolwenta kierunku automatyka i robotyka Politechniki Łódzkiej. Dwa kolejne zajęły konstrukcje Sebastiana Marata (I rok automatyki i robotyki), robot Konieczko i robot Anusiak. Jak informuje Tomasz Sudoł z KN SKaNeR - Dla Elektry to trzecie z rzędu zwycięstwo w tego typu turniejach. Pozytywnym zaskoczeniem jest trzecie miejsce robota Anusiak, dla którego były to dopiero drugie zawody.
Robotic Tournament to jeden z kilku ogólnopolskich turniejów robotów mobilnych, na których dzieła studentów i pasjonatów rywalizują w różnych konkurencjach. W kategorii Sumo, czyli robotów mających za zadanie wypchnąć przeciwnika z ringu, potwierdziła się dominacja łódzkich robotów – dodaje Sudoł.

Data dodania:2012-03-29