Sukcesy studentów na AMP w Karate

W miniony weekend liczna grupa studentów Politechniki Łódzkiej rywalizowała w konkurencjach kata i kumite na Akademickich Mistrzostwach Polski w Karate WKF, które odbyły się we Wrocławiu. Uczelniani adepci przywieźli do domów aż 6 medali z konkurencji indywidualnych. Akademickimi Mistrzyniami Polski zostały studentki: Kinga Harast w kumite kobiet +68kg oraz Dorota Banaszczyk w kumite kobiet -61 kg. Warto dodać, że były to obronione tytuły Mistrzowskie z poprzedniego roku. W kategorii kumite mężczyzn do 75kg aż dwóch adeptów Politechniki Łódzkiej zakończyło rywalizację w strefie medalowej: Szymon Stawiarski ze złotym krążkiem i tytułem Akademickiego Mistrza Polski oraz Szymon Lasota, który uległ koledze jedynie w finale. W konkurencjach indywidualnych bardzo dobrze spisali się także: Piotr Chudobiński oraz Jakub Dynda, zdobywając brązowe medale w kategoriach do 84kg oraz powyżej 84kg. Do ‘worka medali’ w kategoriach indywidualnych, nasi studenci dołożyli także rewelacyjne wyniki w konkurencjach drużynowych. Kinga Harast oraz Dorota Banaszczyk okazały się bezkonkurencyjne w kumite drużynowym kobiet, zdobywając tytuły Akademickich Mistrzyń Polski. Drużyna w składzie: Szymon Stawiarski, Szymon Lasota, Jakub Dynda oraz Łukasz Chuszno dorzuciła jeszcze srebrny medal oraz tytuły Wicemistrzów Poslki w kumite drużynowym mężczyzn.

Ogromne gratulacje dla wszystkich zawodników Politechniki Łódzkiej, którzy wzięli udział w sobotnich zawodach. Warto dodać, że po tak długiej, przymusowej przerwie, nasi uczelniani adepci spisali się wprost fantastycznie. Razem z Wami cieszymy się z powrotu na tatami oraz życzymy dalszych sukcesów sportowych oraz naukowych. Jeszcze raz gratulacje!

Zdjęcia dzięki uprzejmości strony AMP Karate

Data dodania:2020-10-05