Szczyt Młodych Liderów ASEF w Seulu

Fundacja Azja-Europa (ASEF, Asia-Europe Foundation) zaprasza studentów i pracowników Politechniki Łódzkiej w wieku od 18 do 30 lat do wzięcia udziału w drugiej edycji Szczytu Młodych Liderów ASEF.

Tematem tegorocznego szczytu, który odbędzie się w dniach 4-8 maja br. w Seulu (jako wydarzenie towarzyszące spotkaniu Ministrów Edukacji/Szkolnictwa Wyższego ASEM), jest „Dostęp młodych do zatrudnienia”.

Zadaniem uczestników szczytu będzie przedstawienie nowych pomysłów i rozwiązań dla rynku pracy dla młodzieży.

Celem spotkania jest również wypracowanie jak najskuteczniejszych metod wdrażania zrównoważonych celów rozwoju (SDGs), w szczególności celu 4 (na edukację), 5 (w sprawie równości kobiet i mężczyzn), 8 (w sprawie godnej pracy) i 9 (przemysł i innowacja).

Wydarzenie będzie dobrą okazją do interakcji z rówieśnikami z pozostałych 50 krajów ASEM oraz do poznania wpływowych liderów z Azji i Europy. Uczestnicy programu mają szanse na konstruktywną wymianę pomysłów i dobrych praktyk, bezpośredni rozwój umiejętności (m.in. technik negocjacyjnych). Z rezultatami ich pracy zapoznają się ministrowie edukacji krajów ASEM. Pośród mówców i panelistów występujących w trakcie wydarzenia znajdą się aktywni politycy, naukowcy, przedsiębiorcy i reprezentanci społeczeństwa obywatelskiego.

Udział w programie jest bezpłatny.

Organizatorzy zapewniają dotację przeznaczoną na pokrycie kosztów podróży, a także opłacają koszty zakwaterowania wraz z wyżywieniem.

Uczestnicy programu muszą mieć pomiędzy 18 a 30 lat.

Językiem roboczym programu jest język angielski.

Rejestracji można dokonywać do 20 marca na stronie internetowej.

Szeroki zakres informacji na temat wydarzenia znajduje się na stronie internetowej

Pytania można kierować bezpośrednio do organizatorów: asefyls@asef.org lub Nathalie.sajda@asef.org

bądź do Pana Krzysztofa Zielińskiego

tel.: +48 (22) 5239594, tel. kom.: +48 728-410-399, fax: +48 (22) 523-95-99