UTW_kronika_wydarzen

Szkolenie dla słuchaczy UTW PŁ - profilaktyka urazów i ćwiczenia praktyczne

W ramach nawiązanej współpracy UTW PŁ w dniu 6 listopada 2019 r. słuchacze po raz drugi wzięli udział specjalnie dla nich zorganizowanej konferencji poświęconej profilaktyce urazów i promocji bezpieczeństwa, sfinansowanej ze środków Narodowego Programu Zdrowia 2016-2020.

Spotkanie, w którym wzięło udział 110 słuchaczy UTW PŁ, podzielono na dwie części: teoretyczną i praktyczną. Część teoretyczna obejmowała zagadnienia dotyczące urazów i upadków, czynniki predysponujące do ich wystąpienia oraz sposoby prewencji. W części praktycznej słuchacze zapoznali się z zestawem ćwiczeń usprawniających jak również ćwiczeń z otrzymanymi taśmami rehabilitacyjnymi.

Wiele zmienia się w podejściu do profilaktyki zdrowia osób starszych, mimo to sami seniorzy często nie mają gdzie zdobyć wyczerpującej wiedzy jak zapobiegać wypadkom i chorobom, aby nie musieć leczyć ich następstw. Często wystarczy pomyśleć o podstawach, jakimi są bezpieczne domowe otoczenie czy ćwiczenia usprawniające.

Rehabilitant-wykładowca przekazywał wiedzę w sposób bardzo interesujący i przystępny dla seniorów. Rzetelnie odpowiadał na wszelkie pytania słuchaczy, których ilość świadczy o potrzebie organizacji tego typu spotkań. Informacje wydane w formie nieodpłatnych publikacji na pewno przyczynią się do utrwalenia wiadomości uzyskanych przez seniorów w trakcie szkolenia, a taśmy rehabilitacyjne przydadzą się w codziennych ćwiczeniach.

Data dodania:2020-04-03
Agnieszka Domińczyk-Kuderko