Tytuł Made in Poland dla PŁ

Politechnika Łódzka otrzymała nagrodę Made in Poland 2020 za „istotny wpływ na rozwój gospodarki narodowej przez współpracę uczelni z przedsiębiorstwami i samorządami oraz promowanie polskiego szkolnictwa wyższego”. Ogłoszenie laureatów nagrody odbyło się w czasie Kongresu Made in Poland zorganizowanego w online przez Polską Agencję Przedsiębiorczości.

logo Kongresu Made in PolandDziękując za otrzymaną nagrodę rektor PŁ prof. Sławomir Wiak powiedział. - W rozwoju PŁ ważne jest podejmowanie działań zwiększających rozpoznawalność naszej uczelni na świecie, w tym za sprawą innowacyjnego kształcenia zgodnego z najnowszymi trendami oraz mobilności kadry i studentów. Podkreślił też bardzo dobre doświadczenia Politechniki Łódzkiej we współpracy z otoczeniem gospodarczym. - W naszym przekonaniu uczelnia ma służyć rozwojowi know- how, budować potencjał intelektualny, wspierać innowacyjność przedsiębiorstw, a jednocześnie korzystać z kompetencji partnerów. Politechnika Łódzka, inicjując oraz koordynując działania ICT Polska Centralna Klaster, Łódzkiego Klastra Fala Energii oraz Klastra LODZistics jest przykładem uczelni, która znakomicie integruje środowisko akademickie z biznesem i samorządem.

Kongres Made in Poland skupił polskich producentów, naukowców oraz samorządowców. Sesję inauguracyjną otworzył prof. Jerzy Buzek, europoseł do Parlamentu Europejskiego i były premier. Kongres wspiera i promuje produkty i usługi made in Poland, jednocześnie kształtując świadomość konsumencką. Rektor PŁ prof. Sławomir Wiak został zaproszony do udziału w dyskusji panelowej High Tech Made in Poland poświęconej wpływowi badań naukowych na rozwój polskiej gospodarki.

Program przyznający tytuł Made in Poland prowadzony jest przez Polską Agencję Przedsiębiorczości oraz redakcje Forum Przedsiębiorczości w Dzienniku Gazecie Prawnej oraz Biznes Plus w Gazecie Wyborczej. Politechnika Łódzka była jednym z głównych partnerów wydarzenia.

Data dodania:2020-07-20
Małgorzata Trocha