Włókiennictwo na PŁ obchodzi 60. urodziny

Wydział Włókienniczy, obecnie Inżynierii i Marketingu Tekstyliów powstał w 1947 roku, jako czwarty w kolejności powoływania w Politechnice Łódzkiej. Z okazji 60-lecia zaplanował szereg imprez, które odbędą się 8 i 9 października.

8 października (poniedziałek) o godz. 11.00 odbędzie się uroczyste posiedzenie Senatu, na które serdecznie zapraszają Rektor PŁ, prof. Jan Krysiński oraz dziekan wydziału prof. Izabella Krucińska. Podczas uroczystości dwaj zasłużeni profesorowie: prof. Andrzej Włochowicz oraz prof. Józef Wojnarowski otrzymają tytuł doktora honoris causa Politechniki Łódzkiej. Zaplanowano także wręczenie dyplomów za wyróżnione na wydziale doktoraty oraz Złotych Dyplomów z okazji 50-lecia ukończenia studiów.
Uroczystość odbędzie się w audytorium im. W. Bratkowskiego (W 34, w Bud. A33) przy ulicy Żeromskiego 116.

Po południu, o godz. 15.15 rozpocznie się dwudniowa (8-9.10) IX Międzynarodowa Konferencja Naukowa IMTEX Nowe idee we włókiennictwie, poświęcona m.in. innowacyjnym technologiom produktów włókienniczych, nanotechnologii oraz zastosowaniu tekstyliów interaktywnych w różnych dziedzinach życia. Zaplanowano sesję plenarną poświęconą prezentacji dorobku naukowego i kierunków badań jednostek wydziału.

Data dodania:2007-10-05
Małgorzata Trocha