Został rozstrzygnięty ogólnopolski konkurs „Student Wynalazca”

Do konkursu zgłoszono 63 rozwiązania z 23 uczelni. Wśród wyróżnionych jest młody twórca, mgr inż. Artur Gmerek, doktorant na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki, którego doceniono za wynalazek „Robot do rehabilitacji kończyny górnej”. Do konkursu zgłoszono 63 rozwiązania z 23 uczelni. Jury pod przewodnictwem Prezesa Stowarzyszenia Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów dr. hab. inż. Michał Szota przyznało 5 nagród głównych i 8 wyróżnień. Wśród wyróżnionych jest młody twórca, mgr inż. Artur Gmerek, doktorant na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki, którego doceniono za wynalazek „Robot do rehabilitacji kończyny górnej”. Współtwórcą opatentowanego rozwiązania jest prof. Edward Jezierski kierownik Zakładu Sterowania Robotów z Instytutu Automatyki, opiekun pracy doktorskiej laureata.
Konkurs jest organizowany przez Politechnikę Świętokrzyską w Kielcach w ramach Projektu „Systemowe Wsparcie Wynalazczości Studenckiej – SWWS”.

Data dodania:2012-03-08
Ewa Chojnacka