PIELGRZYMKA DO ZIEMI ŚWIĘTEJ 28. 04 – 05. 05. 2007

1 dzień: WARSZAWATEL-AVIV
Przelot na trasie Warszawa - Tel-Aviv. Wylot 28.04 o 23:50. Przejazd autokarem do Jerozolimy.

2 dzień: JEROZOLIMA
Sanktuaria na Górze Oliwnej: Getsemani - bazylika Agonii, bazylika Wniebowzięcia NMP, kościół "Pater Noster", kościół "Dominus Flevit" (piękny widok na Jerozolimę). Ain Karem - miejsce nawiedzenia św. Elżbiety i narodzin św. Jana Chrzciciela. Jerozolima. Yad Vashem - pomnik ofiar Holocaustu. Menora przed Knesetem - parlamentem izraelskim.

3 dzień: GALILEA
Cezarea Nadmorska - port i miasto założone przez Heroda Wielkiego. Karmel – sanktuarium Eliasza i Matki Bożej. Nazaret - bazylika Zwiastowania i miejsce życia św. Rodziny. Kana Galilejska - sanktuarium pierwszego cudu Chrystusa.

Dzień: GALILEA
Góra Błogosławieństw. Kafarnaum - dom św. Piotra i synagoga. Tabgha: kościół "Rozmnożenia Chleba i Ryb", kościół "Prymatu św. Piotra". Domus Galilaeae – centrum formacji Drogi Neokatechumenatu. Rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim. Baptysterium nad Jordanem (Jardenit).

5 dzień: GALILEA - JEROZOLIMA
Góra Tabor - sanktuarium Przemienienia Pańskiego. Przejazd Doliną Jordanu przez Jerycho nad Morze Martwe - kąpiel.

6 dzień: JEROZOLIMA – BETLEJEM- JEROZOLIMA
Betlejem - bazylika Narodzenia z Grotą Narodzenia, Grota Mleczna. Hebron – mauzoleum Patriatchów (jeżeli sytuacja na to pozwoli) Jerozolima - Droga Krzyżowa (Via Dolorosa) i bazylika Grobu Pańskiego.

7dzień: JEROZOLIMA
Ściana Płaczu (święte miejsce judaizmu). Kościół św. Anny - tradycyjne miejsce narodzenia Maryi, obok sadzawka Betesda. Lithostrotos. Spacer po Starym Mieście - Ściana Płaczu. Syjon Chrześcijański: kościół św. Piotra "In Gallicantu", bazylika Zaśnięcia NMP. Wieczernik. Cardo - ulica z czasów rzymskich.

8 dzień: TEL-AVIV - WARSZAWA
Przejazd na lotnisko "Ben Gurion" w Tel-Avivie. Przelot na trasie Tel-Aviv - Warszawa.

Powrót 6:00 z Tel-Avivu, ok. 9:00 w Warszawie

Kolejność w programie może się zmienić.
Przewidujemy dodatkowe niespodzianki

ORGANIZATORZY:
• Tomasz Alexiewicz OP; tomasz.alexiewicz@dominikanie.pl; tel. 0601 947 120
• Elżbieta Drożniewicz; jerozolima@dominikanie.pl; tel. 0503 19-55-87

Naszą grupę obsłuży „Nomada” Katolicka Agencja Pielgrzymkowa - biuro pielgrzymkowe Episkopatu
Przewodnikiem będzie Jacek Urbanowicz - teolog z Warszawy

CENA PIELGRZYMKI: 1990 PLN + 480 USD
(z czego 380 USD płatne w złotówkach po kursie z 13.04, a 100 USD płatne gotówką na lotnisku)

Cena obejmuje:
- przelot samolotem rejsowym PLL LOT na trasie Warszawa-Tel-Aviv-Warszawa wraz z opłatami lotniskowymi.
- zakwaterowanie w hotelach 3* w pokojach dwuosobowych.
- wyżywienie HB – śniadania i obiado-kolacje
- transport klimatyzowanym autokarem
- ubezpieczenie KL, NW i bagaż
- opiekę przewodnika
- bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
- wszelkie koszta organizacyjne (napiwki itp.)

TERMINY WPŁAT:  Zaliczka w wysokości 500 zł od osoby do dnia 22.02.07, reszta początek kwietnia
ILOŚĆ MIEJSC: Aktualnie dysponujemy 36 miejscami + 10 w rezerwie
(będziemy mieli potwierdzenie z LOT-u pod koniec stycznia)
ZGŁOSZENIA: u Eli Drożniewicz (inny email: elad@tbs-net.poznan.pl )