Studenci PŁ na międzynarodowych  konferencjach

Bartłomiej Szczepaniak student  kierunku Business & Technology w Centrum Kształcenia Międzynarodowego reprezentował  Politechnikę Łódzka  na międzynarodowej konferencji Students' Science Conference organizowanej po raz 12  przez Politechnikę Wrocławską. Jego  artykuł i prezentacja  na temat "Corporate Social Responsability among Airlines" zostały wyróżnione jako jedne z najlepszych i najciekawszych.

- Po selekcji z kilkuset zgłoszeń  głównie z Europy,  zostało wybranych około 60 osób, które prezentowały wyniki swoich badań. Konferencja była podzielona na kilka dziedzin: architektura, mechanika, bio-chem, IT i fizyka -  wyjaśnia Bartek.
Podczas sesji prezentacje były oceniane przez komisję złożoną ze specjalistów z Politechniki Wrocławskiej. - Wielokrotnie była podkreślana innowacyjność i nietuzinkowość tematu  mojej  pracy, która tworzy swoisty most między technologią wykorzystywaną podczas projektów CSR a zarządzaniem firmą i wdrażaniem ich w życie - dodaje młody naukowiec.

Konferencja  twała trzy dni i zakończyła się  21 września. Należy podkreślić, że głównymi jej  uczestnikami byli doktoranci, co dodatkowo podwyższa rangę wyróżnienia studenta trzeciego roku studiów inżynierskich.  Może przykład  Bartka będzie zachętą dla innych naszych studentów do udziału w konferencjach?

Data dodania:2014-09-23
Małgorzata Trocha