Wyniki 1. naboru wniosków do wsparcia zarządzania wynikami badań naukowych i prac rozwojowych w ramach projektu pt. „Inkubator Innowacyjności 2.0”

Jedną z form wsparcia w ramach projektu "Inkubator innowacyjności 2.0" jest dofinansowanie prac przedwdrożeniowych, w tym dodatkowych testów laboratoryjnych lub dostosowania wynalazku do potrzeb zainteresowanego nabywcy.

Politechnika Łódzka jest liderem projektu „Inkubator Innowacyjności 2.0”, finansowanego ze środków europejskich przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Projekt realizowany jest w ramach konsorcjum z udziałem Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza z Częstochowy.

Celem programu jest wsparcie procesu zarządzania wynikami badań naukowych i prac rozwojowych, w szczególności w zakresie komercjalizacji. Ma on również za zadanie wzmocnić działania promujące osiągnięcia naukowe, tym samym zwiększając ich wpływ na rozwój innowacyjności, a także wzmocnić współpracę między środowiskiem naukowym a otoczeniem gospodarczym.

W ramach projektu „Inkubator Innowacyjności 2.0” decyzją Rady Inwestycyjnej dofinansowanie prac przedwdrożeniowych otrzymały następujące projekty:

1. Turbina wiatrowa o pionowej osi obrotu i zmiennej geometrii łopat.
  2. Identyfikacja zmian nowotworowych w oparciu o obrazowanie i spektroskopię Ramana tkanek ludzkich - translacja do klinicznych badań do klinicznych badań diagnostycznych.
  3. Granulacja i modyfikacja powierzchniowa pyłów po procesach ekspanadacji perlitu i obróbce strumieniowo-ściernej.
  4. Biodegradowalne kompozycje polimerowe stabilne termicznie z przeznaczeniem na opakowania.
  5. Tekstylna ładowarka do zasilania mobilnych urządzeń elektronicznych.

Data dodania:2019-06-25
Agnieszka Garcarek-Sikorska