Sposób wyznaczania składowych efektywnego tensora sprężystości periodycznych kompozytów włóknistych, jego parametrów statystycznych oraz prognozowania zmian tego tensora w czasie

Sprężystość kompozytów włóknistych rzutuje na wytrzymałość i inne parametry mechaniczne materiałów.

Zespół Zakładu Niezawodności Konstrukcji opracował technologię umożliwiającą wyznaczanie parametrów statystycznych efektywnego tensora sprężystości dla kompozytów o dowolnej skończonej liczbie składników w obrębie reprezentatywnego elementu objętościowego, z defektami międzyfazowymi i strukturalnymi, przy założeniu losowych parametrów materiałowych składników oraz geometrycznych – dla defektów.

Technologia jest przeznaczona dla przemysłu związanego z materiałami kompozytowymi.

OPTYMALIZACJA MATERIAŁÓW KOMPOZYTOWYCH / MOŻLIWOŚĆ ANALIZOWANIA PARAMETRÓW KOMPOZYTÓW / UWZGLĘDNIENIE POTENCJALNYCH DEFEKTÓW

Katedra Mechaniki Konstrukcji

Data dodania:2019-07-17