Analizy środowiskowe wód powierzchniowych i osadów dennych oraz monitoring wód powierzchniowych z zastosowaniem sondy wieloparametrowej

Jakość wód powierzchniowych w Polsce nie spełnia norm Ramowej Dyrektywy Wodnej i ulega ciągłemu pogarszaniu się na skutek różnych działań, m.in. doprowadzania do wód znacznych ładunków zanieczyszczeń (punktowych i obszarowych). W efekcie tego w wodzie następują okresy masowego zakwitu sinic.

Environmental analyses of surface waters and bottom sediments, as well as monitoring of surface waters with application of a multi-parameter probe

Oferta Katedry Inżynierii Środowiska obejmuje monitoring jakości wód powierzchniowych z wykorzystaniem sondy wieloparametrowej w trybie stacjonarnym lub mobilnym oraz kompleksowe analizy laboratoryjne jakości wód powierzchniowych i osadów dennych. Daje to możliwość szybkiego reagowania na nagłe zmiany oraz kompleksowej oceny stanu/potencjału ekologicznego analizowanego akwenu.

Odbiorcą usługi mogą być przedsiębiorstwa zajmujące się analizami środowiskowymi.

KOMPLEKSOWA ANALIZA STANU AKWENU / ANALIZA SKŁADU OSADÓW DENNYCH / MONITOROWANIE NAGŁYCH ZMIAN

Katedra Inżynierii Środowiska

Data dodania:2019-07-17