Biodegradowalne półmaski do ochrony dróg oddechowych i filtry do odpylania przemysłowego

Zanieczyszczenie powietrza pyłami jest częstą przyczyną chorób dróg oddechowych.

Opracowana przez Katedrę Materiałoznawstwa, Towaroznawstwa i Metrologii Włókienniczej wraz z partnerami z Instytutu Biopolimerów i Włókien Chemicznych oraz z Centralnego Instytutu Ochrony Pracy technologia pozwala na wytwarzanie biodegradowalnych półmasek filtracyjnych do ochrony dróg oddechowych oraz filtrów do odpylania przemysłowego, z biodegradowalnych włóknin z PLA o skuteczności filtracji 99% w temperaturze do 40°C, w obojętnym lub niezbyt agresywnym środowisku chemicznym.

Technologia może znaleźć zastosowanie w produkcji odzieży ochronnej i materiałów filtracyjnych.

BIODEGRADOWALNY MATERIAŁ / POWSZECHNIE DOSTĘPNY SUROWIEC / PEŁNA ZGODNOŚĆ Z NORMAMI

Katedra Materiałoznawstwa, Towaroznawstwa i Metrologii Włókienniczej

Data dodania:2019-07-17