Biomateriały polimerowe – projektowanie, otrzymywanie, sterylizacja, badania właściwości i ekspertyzy

Opatrunki hydrożelowe znajdują w ostatnich latach coraz szersze zastosowanie w leczeniu ran pooparzeniowych, owrzodzeń i odleżyn.

Instytut specjalizuje się w projektowaniu materiałów i produktów hydrożelowych (hydrożele makroskopowe, mikro- i nanożele), w tym tzw. hydrożeli inteligentnych (reagujących na bodźce), nanomateriałów oraz produktów opartych na polisacharydach i syntetycznych polimerach biodegradowalnych. W procesie otrzymywania materiałów wykorzystywane są technologie radiacyjne.

Technologia może znaleźć zastosowanie w branżach: medycznej, farmaceutycznej i kosmetycznej.

STERYLIZACJA MATERIAŁÓW OPATRUNKOWYCH / OPTYMALIZACJA WŁAŚCIWOŚCI MATERIAŁÓW / MATERIAŁY REAGUJĄCE NA BODŹCE

Międzyresortowy Instytut Techniki Radiacyjnej

Data dodania:2019-07-17