Technologia wytwarzania kompozytów duroplastycznych metodą worka próżniowego oraz infuzji

Poważnym ograniczeniem wykorzystywanych w przemyśle materiałów jest masa stosowanych elementów konstrukcyjnych z metalu.

The technology of production of duroplastic composites by the vacuum bag method and infusion

Opracowana w Instytucie Architektury Tekstyliów innowacyjna technologia pozwala na wykorzystanie metody worka próżniowego oraz infuzji do produkcji lekkich, wytrzymałych i trwałych elementów konstrukcyjnych z kompozytów duroplastycznych, którymi można zastąpić metalowe elementy konstrukcyjne.

Technologia jest przeznaczona dla producentów konstrukcji kompozytowych wzmacnianych włóknami na potrzeby budownictwa, przemysłu motoryzacyjnego, lotniczego i medycznego.

ZWIĘKSZENIE WYTRZYMAŁOŚCI KONSTRUKCJI / ZWIĘKSZENIE TRWAŁOŚCI KONSTRUKCJI / REDUKCJA MASY KONSTRUKCJI

Instytut Architektury Tekstyliów

Data dodania:2019-07-17