Ramię pomiaru usytuowania stawu biodrowego

Urządzenie dzięki swojej kompaktowej budowie, łatwości montażu i niskiej cenie daje możliwość kontroli usytuowania stawu biodrowego.

Staw biodrowy to jeden z elementów organizmu ludzkiego, który jest niezbędny do pełnosprawnego przemieszczania się człowieka. Staw biodrowy ulega urazom i chorobom, co powoduje konieczność jego zastąpienia implantem medycznym. Jednym z podstawowych wymagań dotyczących implantu stawu biodrowego jest usytuowanie identyczne ze stanem początkowym, a zarazem stanem pełnosprawności.

Opracowane przez zespół Instytutu Obrabiarek i Technologii Budowy Maszyn innowacyjne urządzenie pomiarowe dzięki swojej kompaktowej budowie, łatwości montażu i niskiej cenie daje możliwość kontroli usytuowania stawu biodrowego.

Odbiorcą technologii mogą być branże transplantologiczna i medyczna.

PRECYZYJNA DIAGNOSTYKA / MONITORING STANU I USYTUOWANIA IMPLANTU / NISKI KOSZT / KOMPAKTOWA BUDOWA

Instytut Obrabiarek i Technologii Budowy Maszyn

Data dodania:2019-07-17