Sposób oraz układ pomiarowy do wyznaczania zużycia ciepła w lokalach budynków wielolokalowych

Ciepłomierze powszechnie wykorzystywane w budownictwie mają relatywnie wysoki próg minimalnej wartości rejestrowanego ciepła, co sprawia, że nie są w stanie rejestrować całkowitego zużycia energii cieplnej.

Zespół Instytutu Inżynierii Środowiska i Instalacji Budowlanych opracował innowacyjną metodę, pozwalającą na rejestrowanie minimalnych poborów ciepła. Dzięki zastosowaniu układu hydraulicznego z zaworem, wydatnie podniesiono dokładność i czułość pomiarów.

Technologia jest przeznaczona dla dostawców ciepła i gestorów zasobów mieszkaniowych.

ROZLICZANIE FAKTYCZNEGO ZUŻYCIA CIEPŁA / DUŻA DOKŁADNOŚĆ POMIARU / ZWIĘKSZONA CZUŁOŚĆ POMIARU

Instytut Inżynierii Środowiska i Instalacji Budowlanych

Data dodania:2019-07-17