Odtwarzanie struktur anatomicznych na bazie obrazów medycznych oraz prowadzenie obliczeń i analiz przepływów

Opracowana w Instytucie Maszyn Przemysłowych  usługa pozwala na odwzorowanie modelu przestrzennego układu krwionośnego pacjenta i poddanie go badaniom numerycznym oraz badaniom doświadczalnym z wykorzystaniem fantomów.

Reproduction of anatomical structures from medical images in DICOM format and calculations and flow analysis in mechanical heart assist systems

Usługa może znaleźć zastosowanie w planowaniu przedoperacyjnym oraz w kształceniu chirurgów naczyniowych. Zarazem może być wykorzystywana do wyznaczania struktury naczyniowej przepływu krwi, lokalizowania potencjalnych miejsc ograniczających przepływ krwi i powodujących dolegliwości naczyniowe, a także wizualizacji i analizy struktury przepływu wewnątrz naczyń.

Odbiorcą usługi mogą być laboratoria medyczne i diagnostyczne.

ROZSZERZENIE MOŻLIWOŚCI DIAGNOSTYCZNYCH / POMIARY W TRUDNYCH OBSZARACH / ZWIĘKSZENIE ROZDZIELCZOŚCI OBRAZÓW

Instytut Maszyn Przepływowych

Data dodania:2019-07-17