Data dodania 18.11.2021 - 10:55
Kategorie aktualności

Politechnika Łódzka i firma HackerU będę wspólnie oferować program szkoleniowy z zakresu Cloud Computing. To pierwszym tego typu kompleksowy program kształcenia na polskim rynku.


Image

Prof. Krzysztof Jóźwik, rektor PŁ,  podpisał (18.11) umowę o współpracy z HackerU. Wspólny program szkoleniowy będzie prowadzony zdalnie, a od przyszłych uczestników nie wymaga się wcześniejszego doświadczenia w branży IT, ani ukończonych studiów. Zapisy ruszą już na początku nowego roku. 

- Jesteśmy uczelnią, w której szeroko pojęte technologie informatyczne są jednym z wiodących nurtów w zakresie kształcenia i nauki, a także praktycznych działań we współpracy z firmami. Doskonale zdajemy sobie sprawę jak najnowsze technologie determinują rozwój i przyszłość, naszą osobistą i globalną. Doceniając rolę edukacji chcemy być liderem w dostępie do szkoleń odpowiadających na pilne potrzeby gospodarki. Takie możliwości, szczególnie w zakresie cyfryzacji, otwiera umowa podpisana z firmą HackerU – podkreśla prof. Krzysztof Jóźwik.

Polskie firmy i instytucje wdrażają chmurę na 1,5‐krotnie niższym poziomie niż średnia w Europie Środkowo‐Wschodniej. Z chmur korzystamy głównie w aplikacjach biurowych i oprogramowaniach do współpracy typu CRM (Customer Relationship Management). Najczęściej – w firmach w sektorze teleinformatyki (64%) i mediów (46%). Najrzadziej – w hotelarstwie i gastronomii (15%), budownictwie (17%) i handlu.

Tymczasem już na pierwszych stronach opublikowanego z końcem października raportu Chmura 2030. Jak wykorzystać jej potencjał i przyspieszyć wzrost w Polsce czytamy: “Upowszechnienie chmury w polskich firmach i instytucjach publicznych może przynieść dodatkowe 4% PKB w roku 2030, czyli 121 mld złotych rocznie”. By to osiągnąć jako kraj powinniśmy ponad dwukrotnie zwiększyć tempo wdrożenia technologii chmury.

Aby rzeczywiście dostosować się do zmian, które niesie za sobą transformacja cyfrowa i odnieść sukces jako kraj, o odpowiednią edukację powinniśmy zadbać już teraz. Deficyt odpowiednio wykwalifikowanych pracowników to jedne z największych wyzwań, przed jakimi stoją firmy chcące wdrożyć rozwiązania chmurowe. Wspólnie z Politechniką Łódzką chcemy kształcić specjalistów zgodnie z potrzebami zmieniającego się rynku pracy – komentuje Marek Gajewski, prezes HackerU Polska.


HackerU (ThriveDX) to globalny lider wśród instytutów szkoleniowych w dziedzinie EdTech i cyfrowej transformacji, współpracujący z najbardziej rozpoznawalnymi uczelniami na świecie. Wspierając uczenie się przez całe życie, misją HackerU jest zniwelowanie luki cyfrowej i zwiększenie umiejętności cyfrowych społeczeństwa. Wywodząca się z Izraela firma działa w Polsce od 2020 roku.